کدخبر: 24582 تاریخ انتشار:

درخشش کودک ۹ ساله ایرانی در میان استعدادهای آمریکایی

رهام عبدالحسینی، برسام اکبری و سلینا شکرآبی در بخش ساز پیانو مسابقه استعدادهای موسیقی آمریکا موفق به کسب مقام شدند.

درخشش کودک ۹ ساله ایرانی در میان استعدادهای آمریکایی

به گزارش 9صبح، مسابقات جهانی استعدادهای موسیقی در آمریکا؛America Music Talent ۲۰۲۳ رویدادی بین‌المللی است که برای همه نوازندگان با هر ملیتی و در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. این مسابقه امسال با موفقیت سه تن از نوجوانان ایرانی همراه بود.

رهام عبدالحسینی، برسام اکبری و سلینا شکرآبی؛ نوازندگانی هستند که در بخش ساز پیانو و از ایران در مسابقه استعدادهای موسیقی آمریکا شرکت کردند و هر سه نوازنده موفق به کسب مقام شدند. رهام عبدالحسینی در رده سنی ۱۲ سال، برسام اکبری در رده سنی ۱۰ سال و سلینا شکرآبی در رده سنی ۹ سال موفق به کسب مقام سوم شدند.

رهام عبدالحسینی در معرفی خودش و درباره موفقیتی که کسب کرده، اظهار کرد: من دوازده ساله هستم و از هفت سالگی آموزش پیانو را شروع کردم. از دو سال پیش زیرنظر استاد محمدرضا اژدری یادگیری پیانو را ادامه دادم و در این مدت قطعات بسیاری برای نواختن یاد گرفتم. این موفقیت را مدیون استاد اژدری هستم که طی یک سال گذشته سطح نوازندگی من را بسیار ارتقا داد.

او افزود: با ضبط قطعه اتود انقلابی شوپن و ارسال به این مسابقه توانستم مقام سوم را کسب کنم. از استاد اژدری و البته پدر و مادرم تشکر می‌کنم که همیشه پشتیبان من بودند.

برسام اکبری در معرفی خودش و موفقیتی که کسب کرده، گفت: من ۱۰ ساله هستم. مدت یک سال است که به صورت ناپیوسته نواختن پیانو را شروع کردم. حدود ۶ ماه است که افتخار شاگردی استاد اژدری را دارم. با حمایت و پشتیبانی استاد اژدری بود که طی سه ماه تمرین پیوسته با اجرای آهنگ «نسیم» یا zepiur در مسابقات جهانی America Music Talent ۲۰۲۳ شرکت کردم و به لطف خدا در رده سنی ۱۰ ساله، موفق به کسب مقام سوم شدم.

همچنین سلینا شکرآبی در معرفی خودش و موفقیتی که کسب کرده، گفت: من ۹ ساله هستم. از ۶ سالگی شاگرد محمدرضا اژدری در نواختن پیانو شدم و به توصیه استاد اژدری در این مسابقه شرکت کردم. برای شرکت در بخش نوازندگی پیانو در این مسابقات آهنگ «فریاد» را انتخاب کردم. دو ماه برای اجرای این آهنگ تلاش کردم و روزانه ۲ ساعت روی نواختنش وقت گذاشتم. خوشحالم که توانستم رتبه سوم را برای نخستین بار در سطح بین‌المللی برای کشورمان کسب کنم.

اتحادیه موسیقیدانان جوان آمریکا، سازمانی غیرانتفاعی است که توسط گروهی از نوازندگان حرفه‌ای، پیانیست‌ها و خوانندگان تاسیس شده است. این اتحادیه مسابقه بین‌المللی موسیقی را برای همه هنرمندان از همه کشورها برگزار می‌کند.

عکس | درخشش کودک ۹ ساله ایرانی در میان استعدادهای آمریکایی

 

منبع: ایرنا
وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت