کدخبر: 24579 تاریخ انتشار:

بهترین زمان مصرف شیر چه زمانی است؟

مهم تر از زمان مصرف شیر این است که شیر در سبد غذایی روزانه‌تان باشد و در هر سنی به اندازه کافی از این نوشیدنی استفاده کنید.

بهترین زمان مصرف شیر چه زمانی است؟

به گزارش 9صبح،بعضی از ما عادت داریم شیر را صبح میل کنیم و بعضی شب. مهم این است که شیر در سبد غذایی روزانه‌تان باشد و در هر سنی به اندازه کافی از این نوشیدنی استفاده کنید. مصرف شیر قبل از خواب بسیار مناسب است، البته برای کودکان بهتر است به هنگام صبح باشد چرا که به رشد مغز آن‌ها کمک می‌کند.

مصرف شیر به طور کلی قبل از خواب، علاوه بر این که از نفخ کردن جلوگیری می‌کند، باعث افزایش آرامش در افراد و جذب بیشتر کلسیم می‌شود

میزان مصرف روزانه شیر

۱- کودکان زیر هفت سال روزانه یک و نیم تا دو لیوان شیر میل کنند.

۲- پسر‌ان در سن بلوغ سه لیوان و دختر‌ان در سن رشد و بلوغ دو و نیم لیوان شیر بنوشند.

۳- بزرگ سالان و سالمندان دو لیوان و زنان شیرده و باردار سه و نیم تا چهار لیوان شیر در کنار دیگر لبنیات مصرف کنند.

پیشنهاد‌

می‌توانید برای راحت خوردن شیر در طول روز، این میزان را در فواصل مختلف میل کنید. افرادی که دچار دل‌پیچه و نفخ می‌شوند، بهتر است شب‌ها شیر بنوشند.

مصرف شیر به عنوان میان وعده هم بسیار توصیه شده است حتی می‌توان آن را با غذا و انواع سوپ‌ها مصرف کرد البته به شرطی که زیاد نجوشد تا خواص آن از بین نرود.

برای رفع طبع سرد شیر می‌توان آن را با عسل و دارچین مصرف کرد. مصرف شیر به طور کلی قبل از خواب، علاوه بر این که از نفخ کردن جلوگیری می‌کند، باعث افزایش آرامش در افراد و جذب بیشتر کلسیم می‌شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت