کدخبر: 24388 تاریخ انتشار:

توزیع قهوه مسموم در شیراز ۲۰ نفر را راهی بیمارستان کرد

محمدجواد مرادیان رئیس مرکز اورژانس فارس از مصدومیت ۲۰ نفر از هموطنانمان در شیراز به دلیل مصرف قهوه خبر داد و گفت: این افراد دارای علائمی همچون سردرد، تهوع و حتی تشنج هستند.

توزیع قهوه مسموم در شیراز ۲۰ نفر را راهی بیمارستان کرد

به گزارش 9صبح،محمدجواد مرادیان گفت: پس از دریافت گزارش یکی از بیمارستان‌ها به مرکز اداره عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر مراجعه دو نفر با علائم سردرد و سرگیجه و مسموم شدن به دلیل مصرف قهوه این موضوع با حساسیت ویژه پیگیری شد.

وی افزود: در یک هفته اخیر به تمام بیمارستان‌ها و مراکز اورژانس ۱۱۵ درباره مسموم شدن با قهوه اطلاع‌رسانی شد تا در صورت داشتن مراجعه یا تماسی مبنی بر این مشکل، موارد بلافاصله اطلاع‌رسانی و پیگیری شود. قهوه‌ای در بازار توزیع شده که میزان کافئین بالاتری نسبت به قهوه‌های معمولی دارد و از شهروندان می‌خواهیم قهوه را از فروشگاه‌های معتبر و دارای مجوز بهداشتی تهیه و مصرف کنند.

رئیس اورژانس استان فارس افزود: این موضوع از طریق معاونت بهداشت و سازمان‌های مربوط برای پیشگیری و از سوی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و پزشکی قانونی برای تشخیص کامل و نهایی در حال بررسی و پیگیری است. شهروندان در صورت مصرف قهوه و مواجه شدن با هر گونه علائم سردرد، سرگیجه و تهوع و تشنج بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند یا از سامانه ۱۹۰ موضوع را پیگیری کنند.

منبع:مهر

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت