کدخبر: 23823 تاریخ انتشار:

دانشگاه تهران از مهر آینده دانشجو معلم جذب می‌کند

رئیس دانشگاه تهران از همکاری با دانشگاه فرهنگیان و جذب و آموزش دانشجو معلم خبر داد.

دانشگاه تهران از مهر آینده دانشجو معلم جذب می‌کند

به گزارش 9صبح،سید محمد مقیمی امروز در مراسم تربیت معلم آینده اظهار کرد: برای تربیت دانشجو معلمان با دانشگاه فرهنگیان مشارکت خواهیم داشت و از مهرماه به صورت مشترک در همراهی با دانشگاه فرهنگیان، دانشجو معلمانی را جذب خواهیم کرد و برای نظام تعلیم و تربیت ایفای نقش می‌کنیم.

وی افزود: یکی از غفلت‌ها در پرورش معلمان، ایفای نقش علمی و تربیتی به صورت همزمان است و در اغلب موارد بین نقش تربیت و آموزش تفکیک قائل می‌شویم در حالی که معلم هر دو مورد را بر عهده دارد.

رئیس دانشگاه تهران گفت: در یک مطالعه، دانش‌آموزان یک معلم را به دو گروه تفکیک کردند و به او گفته شد که گروه الف افراد باهوش و گروه ب افراد با هوش پایین‌تر هستند؛ در حالی که این تفکیک هیچ مبنایی نداشت و بعد از پایان ترم مشخص شد افرادی که در گروه الف بودند در کسب نمره‌های علمی موفق‌تر بودند.

مقیمی ادامه داد: این مطالعه در نهایت به این ختم شد که معلمان از طریق رفتار کلامی و غیرکلامی خود در مدرسه به گونه‌ای رفتار کند تا این حس به دانش‌آموز القا شود که آینده خوبی دارد و اعتماد به نفس او افزایش یابد اما اتفاقات اخیر در کشور نشان داد که ما در انتقال این انتظارات به خوبی عمل نکرده‌ایم.

منبع:تسنیم

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت