کدخبر: 15839 تاریخ انتشار:

دستبرد پسر ۱۳ ساله به‌ حساب ۳۵۰۰ مشتری بانک | کلاهبردار کوچک اطلاعات ۲۳۴ هزار حساب بانکی را هک کرد!

نوجوان ۱۳ ساله‌ای که با استفاده از ربات‌های تلگرامی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از بیش از ۲۳۰ هزار نفر کرده بود، توسط پلیس فتای البرز در شهر نظرآباد دستگیر شد‎.

دستبرد پسر ۱۳ ساله به‌ حساب ۳۵۰۰ مشتری بانک | کلاهبردار کوچک اطلاعات ۲۳۴ هزار حساب بانکی را هک کرد!

به گزارش 9صبح،سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز در این‌ باره گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده کلاهبرداری اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان به وسیله لینک‌های آلوده پیامک‌های ابلاغ قضایی، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت. مأموران پس از بررسی‌های تخصصی تجهیزات الکترونیک مالباختگان، متوجه شدند که این افراد ضمن اینکه از طریق پیامک‌های کلاهبرداری ابلاغ قضایی به درگاه‌های جعلی منتقل شده‌اند و حسابشان خالی شده، از طریق بدافزارهای نصب‌شده در تلفن همراه آنها نیز تعداد قابل توجهی پیامک قضایی به سایر شهروندان نیز ارسال شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: در ادامه مأموران با انجام تحقیقات تخصصی و به کارگیری اقدامات فنی و اطلاعاتی، کلاهبردار ‌۱۳ ساله این پرونده را شناسایی و با شناسایی مخفیگاه او در شهر نظرآباد، با هماهنگی مقام قضایی نامبرده را دستگیر کردند. در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این پسر ۱۳ ساله، اطلاعات ۲۳۴ هزار حساب بانکی را سرقت کرد و تاکنون ۳ هزار و ۴۳۳ شاکی از سراسر کشور در خصوص این پرونده شناسایی شده‌اند.

سردار محمدیان با اشاره به اینکه تاکنون ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط این متهم حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، ادامه داد: تحقیقات درخصوص این پرونده برای شناسایی مالباختگان احتمالی ادامه دارد. از کاربران اینترنتی تقاضا داریم تا فریب پیشنهادهای اغواکننده کلاهبرداران اینترنتی را نخورند و برای دریافت اطلاعات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به سایت پلیس فتا مراجعه کنند.

منبع:همشهری آنلاین

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت