کدخبر: 14929 تاریخ انتشار:

خبر مهم درباره رتبه های معلمان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در دو ماه آینده رتبه‌های همه فرهنگیان تعیین خواهد شد.

خبر مهم درباره رتبه های معلمان

به گزارش 9صبح،منادی گفت: سال‌ها بود که رتبه بندی معلمان محقق نمی‌شد؛ ما از دولت قبل لایحه‌ ۵۰۰ هزار نفر را گرفتیم و به ۱ میلیون نفر رساندیم.

او افزود: ۸۰ هزار معلم مهرآفرین داشتیم که در دولت نهم و دهم استخدام شدند؛ اما کد نداشتند که با قانونی که در هفته‌ گذشته تصویب شد مبالغ مربوط به این معلمان نیز پرداخت و  در دو ماه آتی تمامی رتبه‌های فرهنگیان  تعیین خواهد شد.

منادی گفت: رتبه بندی عنصر مهم رقابت را وارد جامعه معلمان کرد و باعث افزایش کیفیت آموزشی شد؛ معلمی که در  ۳ سال نتواند رتبه بندی بگیرد تنزل خواهد داشت.

او گفت: ارزیابی یک معلم کار آسانی نیست؛ چرا که نباید در حق این افراد کوتاهی شود.

منادی گفت: تنها کشور اسلامی که ۲ درصد تولید علم دارد، ایران است. دانشمندان کشور  در حوزه‌ پهپادی رشد چشمگیری داشتند  و بیش از ۶۰ درصد دانش بنیان‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. گردش شرکت‌های دانش بنیان حدود یک  سوم گردش مالی دولت است.

منادی گفت: در ایران ۶ نوع واکسن را همزمان تولید کردیم که این حاصل تلاش فرزندان میهن است. در دو سالی که مدارس به‌صورت غیرحضوری بودند، بسیار صدمه دیدیم که باید به طور حضوری جبران شود.

منادی گفت: تدوین قانون تاسیس سازمان فنی حرفه‌ای را در دستور کار داریم تا تمامی جوانان، حرفه‌ای را فرا بگیرند.

او افزود: ۵۰ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی در نظر گرفته شده بود.

۴۰ درصد سوابق تحصیلی را برای کنکور امسال

منادی ادامه داد: به این جمع بندی رسیدیم که ۴۰ درصد سوابق تحصیلی را برای کنکور امسال در نظر بگیریم؛ اما هنوز اختلافاتی وجود دارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییراتی را خواهد داد که جواب نهایی در هفته‌ آینده تعیین خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره خوابگاه‌های دانشجویان متاهل تصریح کرد: در بازدیدی که از خوابگاه دانشگاه شیراز داشتیم قرار شد مبلغی که تعیین شده بود، پرداخت شود. تلاش می‌کنیم که حمایت از دانشجویان متاهل از جمله خوابگاه‌های متاهلی را انجام دهیم.

منادی بیان کرد: تعداد قابل توجهی پیشنهاد از سوی نمایندگان برای حمایت از جوانی جمعیت وجود دارد و بودجه صندوق شکوفایی نوآوری را ۳ هزار میلیارد افزایش دادیم.

او ادامه داد: باید نیم درصد از درآمد های تولید ناخالص ملی به پژوهش ها اختصاص داده شود که البته انتظار می‌رود با قانون حمایت از دانش بنیان ها در بودجه‌ امسال  اقدامت خوبی انجام شود.

منادی افزود: پژوهشگاه های مهم ما در تمام کشور در تلاش هستند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت