کدخبر: 12546 تاریخ انتشار:

جزییات طرح ترافیک تهران از دوم مهر ۱۴۰۱

همزمان با شروع سال تحصیلی جدید، ساعات طرح ترافیک تغییر پیدا کرد و شهروندان مکلف به رعایت آن شدند.

به گزارش 9 صبح، سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از فردا رسما آغاز می شود و دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور به مدارس و دانشگاه‌ها مراجعه می‌کنند. طبق اعلام پلیس راهور تهران بزرگ، ترافیک شهر تهران تا ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند بنابراین تصمیماتی برای عبور شهروندان از ترافیک سنگین شهر پیش بینی شده است. 

در هفته‌های گذشته ستاد بازگشایی مدارس جلسات متعددی را با حضور اعضای شورای شهر، مسئولان آموزش و پرورش و پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار کرد و برنامه‌های لازم را انجام داد که افزایش یک ساعته طرح ترافیک یکی از برنامه‌های آن است.

تغییر ساعت طرح ترافیک و شناور شدن فعالیت کارمندان

در هفتاد و پنجمین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران تصمیم بر این شد ساعت پایان طرح ترافیک از ساعت ۱۷ به ۱۸ موکول شود و اجرای آن نیز از شش و نیم صبح آغاز شود.

علاوه بر افزایش ساعت طرح ترافیک و طرح شناور شدن ساعت کاری و دورکاری ۲۰ درصدی کارمندان نیز یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که تأثیر مستقیمی بر کاهش ترافیک تهران دارد بر همین اساس بود که در دومین جلسه ستاد هماهنگی استقبال از مهر، طرح شناور شدن ساعت کاری ادارات از ساعت ۷ تا ۹ صبح به صورت شناور و دورکاری ۲۰ درصدی کارمندان تصویب شد.

نحوه محاسبه طرح ترافیک در تهران

بنابراین ساعت اجرای طرح ترافیک از شنبه تا چهارشنبه ۶ و نیم صبح و ساعت پایانی آن نیز ۱۸ خواهد بود همچنین ساعت اجرای طرح ترافیک در پنجشنبه‌ها از ساعت ۶ و نیم تا ۱۳ است.

هزینه تردد خودروها بدون رزرو طرح ترافیک در محدوده مبلغ ۹۸ هزار و ۸۵۰ تومان است و خودروهای پلاک تهران نیز در محدوده کنترل آلودگی هوا سهمیه تردد ۲۰ روز در فصل را دارند و همچنین تردد روزانه مجاز خودروهای پلاک شهرستان در محدوده کنترل آلودگی هوا ۱۵ روز در هر فصل است.

همچنین ساکنان محدوده طرح ترافیک که ملکشان در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران ثبت شده باشد قبل از ساعت ۹ صبح یک خروج رایگان و بعد از ساعت ۱۶ نیز یک ورود رایگان دارند همچنین بین ساعت ۹ تا ۱۶ است نیز اگر تردد کنند مبلغ طرح ترافیک برایشان نیم بها حساب می‌شود و نیاز به رزرو تردد ندارند.

منبع: همشهری آنلاین
وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت