کدخبر: 12284 تاریخ انتشار:

اگر پیش از خواب شیرینی بخورید؛ به این بیماری مبتلا می شوید

بسیاری از افراد عاشق خوردن شیرینی و دسر هستند و دوست دارند بعد از شام یک چیز شیرین میل کنند، اما اینکار عوارضی دارد که بهتر است از آن باخبر باشید.

اگر پیش از خواب شیرینی بخورید؛ به این بیماری مبتلا می شوید

به گزارش 9 صبح، به نقل از بهداشت نیوز، بسیاری از افراد عاشق این هستند که بعد از شام دسر بخورند و هیچ چیز به اندازه خوردن یک وعده کمی شیرین بعد از شام به آن ها حس آرامش نمی دهد؛ اما جالب است بدانید که خوردن مواد قندی قبل از خواب عوارضی را به همراه دارد که شاید خیلی از شما از آنها آگاه نباشید که در این قسمت این عوارض را به شما خواهیم گفت.

خوردن شیرینی جات باعث التهابات مزمن می‌ شود و مشکلات زیادی مانند بیماری قلبی، چاقی، سرطان یا دیابت را به همراه خواهد داشت. این التهابات ممکن است آپنه خواب را هم ایجاد کند و روی بافت دهان و گلو تاثیر بگذارد و باعث ورم این ناحیه و یا حتی تولید مخاط شود.

گلو درد

بسیاری از افراد فکر می‌ کنند که خوردن شیرینی جات قبل از خواب باعث بیدار نگه داشتن آن ها و بیش فعالی می‌ شود؛ اما نتایج کمی این موضوع را اثبات کرده اند. در واقع خوردن شکر به سرعت قند خون را بالا می برد و خوابیدن را برایتان سخت می‌ کند و از طرفی هم باعث شود که خواب سبک‌تر و کم‌ تری؛ همراه با برانگیختگی بیشتر داشته باشید و در نتیجه نباید قبل از خواب این کار را انجام دهید.

تحقیقات روی خوردن شکر قبل از خواب محدود است؛ اما چیزی که ما می‌دانیم این است که بدن از قند و شکر به عنوان انرژی استفاده می کند و وقتی شب ها مصرف شود، از آن جایی که فعالیت فیزیکی کمی دارید، در نتیجه چاق می شوید؛ چرا که شکر صرف تولید انرژی نمی شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت