کدخبر: 12234 تاریخ انتشار:

نقش مرموزانه دختر جوان در قتل پدرش در خانه ویلایی

دختر جوان که متهم است با اجیر کردن یک آدمکش پدرش را کشته ، وی برای دومین بار در دادگاه کیفری تهران پای میز محاکمه ایستاد .وی مدعی شد فقط قصد گوشمالی پدرش را داشته و دستور قتل نداده‌است .متهم ردیف اول این پرونده در برابر حکم قطعی قصاص قرار دارد .

به گزارش 9 صبح، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۲ به دنبال قتل یک مرد میانسال به نام حمید در  خانه ویلایی اش در آب باریک ورامین   آغاز شد .

شواهد نشان می‌داد وی  با شلیک دو گلوله به کتف و شکمش از پا درآمده است . جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران پلیس برای رازگشایی جنایت به تکاپو افتادند.در بررسی ها روشن شد قربانی  که کارمند دیوان عدالت اداری بود  هدف شلیک گلوله یک ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

ماموران پلیس در نخستین گام از تحقیقات به پرس و جو از همسر و دختر حمید پرداختند و به اختلاف های دنباله دار آنها پی بردند .در این میان فاش شد دختر قربانی به نام حنانه دستور قتل پدرش را صادر کرده است .به این ترتیب یک مجرم سابقه دار به نام بهداد  که چندبار با دخترجوان تماس گرفته بود بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد.

وی گفت: دختر قربانی به من پول داده بود تا پدرش را بکشم.به همین خاطر با اسلحه دو  گلوله به او شلیک کردم و گریختم. این در حالی بود که حنانه مدعی بود دستور کشتن پدرش را نداده و فقط می‌خواسته او را ادب کند.

در دادگاه چه گذشت؟

 بهداد و دختر قربانی در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند .در آن جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند.

 بهداد گفت :سالهاست  خواهرم در یک موسسه آموزشی مدیر است .من به آنجا رفت و آمد داشتم که با حنانه که دوست خواهرم  بود آشنا شدم. او با من درد و دل کرد و گفت از بدرفتاری‌های پدرش خسته شده و می‌خواهد او را گوشمالی بدهد.او  به من ۲۰ میلیون تومان پول نقد و دو النگو طلا به مبلغ ۱۵ میلیون تومان داد تا پدرش را بکشم .

وی ادامه داد: طبق نقشه روزی که پدرش به خانه ویلایی رفته بود  به آنجا رفتم و با شلیک دو گلوله او را کشتم.

 اما دختر جوان مکر معاونت در قتل شد و گفت: پدرم مرد بد رفتاری بود .او همیشه با من و مادرم درگیر بود و با زنان غریبه رابطه پنهانی داشت. او حتی وقتی میخواستم با پسر مورد علاقه ام ازدواج کنن  مخالفت کرد و من با سختی زیاد توانستم با پسر مورد علاقه ام ازدواج کنم . من از رفتارهای پدرم خسته شده بودم و به همین خاطر روزی که به موسسه آموزشی دوستم رفته بودم و با برادر  دوستم روبه رو شدم با او درد و دل کردم و کمک خواستم . اما  من هرگز  به بهداد نگفته بودم پدرم را بکشد.

 در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و بهداد را به قصاص و دختر جوان را به اتهام معاونت در قتل به زندان محکوم کردند .

حکم قصاص بهداد در دیوان عالی کشور مهر  تایید خورد و قطعی شد .اما با توجه به اعتراض حنانه حکم زندان وی شکست و و  بار دیگر در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

محاکمه دوباره دختر جوان

 در آن جلسه حنانه که فوق لیسانس دارد در جایگاه متهم ایستاد و گفت: باور کنید من دستور قتل  پدرم را نداده بودم .قبول دارم از بدرفتاری های پدرم خسته بودم  و وقتی میدیدم مادرم را اذیت میکند کلافه می شدم.  به همین خاطر از بهداد خواستم تا او را  گوشمالی دهد .من فقط دو النگو به او دادم تا پدرم را ادب کند. ولی  نمی دانم چرا به دروغ گفته ۲۰ میلیون تومان هم پول نقد به او داده ام. من اتهام معاونت  را قبول ندارم.

 در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

منبع:رکنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت