کدخبر: 12217 تاریخ انتشار:

درخواست فوری وزیر کشور از زائران اربعین

احمد وحیدی با اعلام اینکه تاکنون 2 میلیون و 200 هزار نفر از زائران ایرانی وارد عراق شدند گفت که زائران از شهرهای دیگر به هیچ وجه به مرزها مراجعه نکنند.

درخواست فوری وزیر کشور از زائران اربعین

به گزارش 9 صبح به نقل از انتخاب، وزیرکشور صبح امروز در بازدید از مرز خسروی، بر تلاش برای خروج زائرانی که از روز‌های قبل در پایانه خسروی و شهر‌های اطراف حضور دارند گفت: چند هزار زائر در پایانه خسروی حضور دارند و هزاران نفر نیز در روز‌های گذشته در شهر‌های اطراف اسکان اضطراری داده شده اند که برنامه کنونی وزارت کشور و ستاد اربعین تلاش برای خروج این زائران از مرز است.

وی با اشاره به تاکید طرف عراقی بر کاهش ورود زائران به کشور همسایه گفت: ظرفیت پذیرش زائران جدید در مرز‌ها وجود ندارد و خواهش می‌کنیم مردم از استان‌های خود به سمت مرز‌ها حرکت نکنند.

احمد وحیدی افزود: این ازدحام جمعیت مربوط به زائرانی است که قبلا در پایانه‌های شهر‌های اطراف مانند قصرشیرین، اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب اسکان داده شده بودند و هم اکنون این زائران به سمت عراق هدایت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر از کشور عازم کشور عراق شده‌اند، افزود: زائران به هیچ وجه به مرز‌ها مراجعه نکنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت