کدخبر: 12125 تاریخ انتشار:

با درمان گیاهی تب‌خال آشنا شوید

آیا تبخال با کمک گیاهان دارویی قابل درمان است، بهترین گیاهان برای درمان این بیماری کدامند و نحوه استفاده از این گیاهان باید چگونه باشد.

با درمان گیاهی تب‌خال آشنا شوید

به گزارش 9 صبح، تبخال (تاول‌های کوچک روی صورت‌) معمولا اطراف لب‌های بیماری ایجاد می‌شود. تبخال معمولا پس از یک بار آلودگی کامل به ویروس هرپس ساده، عود می‌کند و علت آن ضعف ایمنی به سبب عفونت استرس یا خستگی است.

اسطوخودوس و نوعی درخت چای می‌تواند در درمان این بیماری مفید باشند. اسطوخودوس اثر ضد عفونی کننده موضعی دارد. 10 قطره روغن این گیاه را می‌توانید در 25 میلی لیتر روغن حامل بریزید و ناحیه آسیب دیده را با آن مالش دهید. بهتر است این گیاه را به صورت ساده مصرف کنید. اگر زخم موجود نشانه‌های تبدیل شدن به زخم سرد را دارد از سیر یا اکیناسه به صورت خوراکی استفاده کنید.

نوعی درخت چای با نام علمی (‌Melaleuca alternifolia) نیز خاصیت آنتی بیوتیک و محرک سیستم ایمنی بدن دارد. عصاره روغنی این گیاه را نیز می‌توانید با 10 برابر حجم خود روغن معمولی مخلوط کنید. البته به محض آنکه علائم بروز زخم ظاهر شدند. این گیاه را نیز بهتر است به صورت ساده مصرف کنید. اگر زخم مکررا عود پیدا می‌کند، سیستم ایمنی را باید با گیاهان دارویی تقویت کنید یا از نوعی جینسینگ سیبریابی استفاده کنید که افزایش تحمل استرس را به دنبال دارد.

منبع:بهداشت نیوز

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت