کدخبر: 11873 تاریخ انتشار:

رازهای اعجاب انگیز خواب ، لو رفت!

موضوع تعبیر خواب سالها است که مورد توجه بوده و دلیل خوبی هم دارد؛ درک معنای عمیق‌تر رویاها می‌تواند درک درستی درباره احساس و تفکر شما ایجاد کند که می‌تواند برای ایجاد بینش شخصی مفید باشد.

رازهای اعجاب انگیز خواب ، لو رفت!

به گزارش 9 صبح، زیگموند فروید، روانکاو مشهور، رویا‌ها را "جاده سلطنتی" به ناخودآگاه توصیف کرد و پیشنهاد کرد که با مطالعه محتوای آشکار رویاها، می‌توانیم خواسته‌های پنهان و ناخودآگاهی را که منجر به روان رنجوری می‌شوند، آشکار کنیم.

ایلان ماسک بساط فیلترینگ را برچید!

تجزیه و تحلیل نماد‌های رویا و نسبت دادن معنی به آن‌ها در فرهنگ عامه منبعی برای سرگرمی و تأمل در خود شده است. آیا رویا‌ها معنایی دارند؟ آیا می‌توانید خواسته‌ها و خواسته‌های ناخودآگاه خود را با تعبیر خواب خود بیاموزید؟

محققان دریافته اند که شش خواب رایج شامل مورد حمله یا تعقیب قرار گرفتن، دیر رسیدن، مرگ عزیزان، زمین خوردن، پرواز و مدرسه است.

رویای مرگ نشان چیست؟

مرگ یکی دیگر از موضوعات رایج رویا‌ها است که می‌تواند به ویژه نگران کننده باشد. رویاپردازان گاهی اوقات خواب مرگ یکی از عزیزانشان را می‌بینند یا حتی خودشان می‌میرند. تعبیر خواب‌های رایج نشان می‌دهد که چنین رویا‌هایی منعکس کننده اضطراب در مورد تغییر یا ترس از ناشناخته‌ها هستند.

لوری لونبرگ در کتاب «رویا» بر این اعتقاد است که تغییر نیز مانند مرگ می‌تواند ترسناک باشد، زیرا - همچنین مانند مرگ - ما نمی‌دانیم «آن طرف» تغییر چیست، به همین دلیل است که ذهن رویاپرداز تغییر را با مرگ برابر می‌داند.

منبع : خبرآنلاین

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت