کدخبر: 10823 تاریخ انتشار:

این ژل ها، زیبایی شما را به خطر می اندازد

زیبایی مقوله ای است که از گذشته های دور تا به امروز مورد توجه همگان قرار داشته است. ‌از پیدا شدن اجساد مومیایی که در کنارشان لوازم آرایشی پیدا شده تا به امروز که با پیشرفت علم به خصوص در حوزه پزشکی و به خصوص در حوزه زیبایی و بهسازی به دستاوردهای بزرگی رسیده ایم. اما ماجرای زیبایی و رفتن به سراغ زیباترشدن مثل یک چاقوی تیز می ماند که روی لبه تیز آن ایستاده ایم. یک فرایند زیباتر شدن می تواند آدم را به خواسته مورد علاقه اش برساند و یک فرایند دیگر زیباسازی با وجود افراد سودجو و غیر متخصص کاخ آمال و آرزوی یک فرد را در هم بریزد.

به گزارش 9 صبح؛ تزریق ژل این روزها مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گزفته است اما  اینکه همه ژل ها و همه مراکزی که اقدام به تزریق ژل و بوتاکس می کنند سلامت شخص  را به خطر می اندازند یا نه سوالی است که برای رسیدن به پاسخ آن به سراغ دکتر رضا بیگدلی متخصص در حوزه زیبایی و سلامت پوست  رفته ایم.

دکتر بیگدلی که بیش از سه دهه در داخل و خارج از کشور در حوزه زببایی فعالیت داشته در این باره می گوید: بارها با مراجعانی مواجه شده ایم که  این سوال مشترک را می پرسند،    عوارض ناشی از تزریق ژل (فیلردرمی)  و تزریق بوتاکس چیست؟ بیشتر مراجعان این دغدغه را دارند که پس از تزریق ژل دچار مشکل و حادثه می شوند.ما در پاسخ به این مراجعه کنندگان سعی می کنیم روند کار  تزریق و عمل های زیبایی را شفاف توضیح دهیم تا هیچ سوالی در ذهنشان باقی نماند.

وی در ادامه گفت: بر اساس آمار جامعه جراحان، فیلر درمانی و  تزریق ژل دومین اقدام شایع بعد از درمان با بوتاکس است. 

دکتر بیگدلی اضافه کرد: درمان چین و چروک از  گذشته تا به امروز به سمت فرآیندهای پیچیده فرم دهی و تغییر چهره، فیس آپ وفیس لیفت سمت وسو پیدا کرده است.اینطور می توان گفت در حقیقت فیلرتراپی و تزریق ژل  یکی از ابزار های عالی و چند منظوره جهت جوانسازی پوست  است که این روزها جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده.

جذابیت های فیلردرمی 

د‌کتر بیگدلی در ادامه افزود: از جذابیت های فیلر درمی یا تزریق ژل مشاهده تاثیرات مثبت آن بلافاصله پس از تزریق  است . این عمل باعث می شود در همان لحظه تزریق خود را نشان داده و مراجعه کننده نتیجه مثبت و درنهایب زیباترشدن خود را به چشم ببیند. البته این جذابیت و زیبایی صورت گاهی اوقات  تبدیل به یک معضل می شود. 

پیری پوست را جدی بگیرید

 دکتر بیگدلی در ادامه گفت: شایع ترین علت استفاده فیلردرمانی در زمان هایی است که چین و چروک های  صورت بیش از حد معمولی لست. این چین و چروک های غیرمعمول با توجه به شرایط نامطلوب پدیدار می شود. در این میان نباید از تاثیرات زیاد آفتاب و استرس ها و اختلالات تغدیه ای غافل شد.

این متخصص زیبایی افزود: پیر شدن پوست ناشی از نازک شدن پوست ، کم شدن کلاژن بافت های زیرپوستی و افت ذخایر چربی رخ می دهد  که به این ترتیب چروک های ریز و درشتی را در پوست ایجاد می کند. 

وی تصریح کرد: چین و چروک ها شامل دو دوسته هستند دسته اول که از سنین پایین تر شروع می شوند ناشی از اخم و تغییر چهره است. در دسته دوم چین و چروک ها از سن بالاتر شروع می شود که حتی در حالت استراحت نیز کاملا نمایان و عمیق هستند

وقتی زیبایی خود را فدا می کنید 

این متخصص پوست و مو،زیبایی تشریح کرد: عواملی که باعث ایجاد مشکل در زمان تزریق ژل در پوست می شود ناشی از درست استفاده نکردن از فیلر و ژل ، استفاده از ژل های نامرغوب، تزریق در محل اشتباه  توسط افراد غیر متخصص است لذا در این راستا سعی کردیم راهکارهایی را به بیماران توصیه کنیم که درگیر این موارد مهم و در عین حال ساده نشود.

دکتر بیگدلی ادامه داد: مهم ترین موضوع ، تزریق ژل های نامرغوب  و تایید نشده توسط وزارت بهداشت است که باید به آن توجه ویژه داشت. اگر ژل نامرغوب و غیر استاندارد توسط فردی غیر متخصص تزریق شود باعث ایجاد بافت غیر طبیعی و تجمع در محل تزریق خواهد شد. در این موارد  واکنشهای از قبیل حساسیت شدید موضعی، عفونت و عدم تقارن در محل تزریق پدیدار می شود و حاصل کار را به نتیجه ای نامطلوب تبدیل می کند.

وی گفت: همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم این اتفاقات ناگوار برای مراجعه کنندگان زمانی رخ خواهد داد که تزریق  توسط افراد کم تجربه و بعضاً غیر مرتبط با رشته های پزشکی انجام شود. متاسفانه شاهد هستیم هم اکنون این قبیل  افراد که تعدادشان  زیاد هم هست در آرایشگاه ها اقدام به این کار می کنند.

این متخصص زیبایی اظهار داشت: به علت عدم آگاهی این افراد از آناتومی صورت و محل عبور اعصاب ،عروق و شریان ها باسلامت افراد بازی می کنند. مثلاً وقتی قرار است تزریق در منطقه زیر پوستی انجام شود این افراد ناآگاه  به خاطر ترس،  تزریق را  در منطقه  میان پوستی و یا داخل پوستی انجام‌می دهند. همین موضوع به ظاهر ساده مشکلات پوستی  و فلج عضلات، سیاهی پوست، تحلیل بافت و مشکلی دیگری سبب می شوند.

بیگدلی با بیان اینکه  فیلر هایی که  بافت پلاستیکی و سیلیکونی دارند نباید به هیچ عنوان در هیچ کدام از نواحی صورت تزریق شود گفت : اگر فیلرهای غیراستاندارد در پروژه های زیبا سازی استفاده شود در اثر  نیروی جاذبه باعث ایجاد دفرمه شدن صورت و تجمع در محل های غیر از محل تزریق می شود  که خود این موضوع  باعث می شود آبسه های عفونی خواهد شد.

وی ادامه داد: فیلر های نامرغوب سیلیکونی با ماندگاری بالا پس از  تزریق باعث انسداد شریان ها می شود و مشکلاتی از قبیل قرمزی ،  تخریب بافت ها و سیاه شدن به خصوص در بافت لب ها و بافت بینی ایجاد خواهند کرد.

دکتر بیگدلی گفت: آخرین نکته مهم اینکه تزریق ژل باید در مراکز معتبر و توسط افراد با تخصص و تجربه کافی انجام گیرد.این درحالی است که  ژل های تایید شده و ژل های اروپایی می توانند این اتفاقات ناگوار را به حداقل رسانده و  روند طبیعی و خوبی را برای زیباتر شدن بیماران به همراه داشته باشد تا وی بهترین تجربه زندگی اش را داشته باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار