کدخبر: 10207 تاریخ انتشار:

جزییات آزار 7 دانش آموز دختر توسط معلم شیطان صفت در کلاس تقویتی

مرد میانسالی که به بهانه برگزاری کلاس های تقویتی در پارکینگ منزل مسکونی اش، دختران خردسال را هدف آزار و اذیت قرار می داد با رای دادگاه کیفری 2 فردوس به تحمل 5 سال زندان(حداکثر مجازات قانونی) و 2 سال تبعید محکوم شد.

به گزارش 9 صبح، رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: خرداد گذشته و در پی اعلام شکایت خانواده های 7 تن از  دانش آموزان دختر  ، مبنی بر این که فرزندشان توسط معلمی هدف آزار و اذیت و  بهره کشی جنسی  قرار گرفته است، بلافاصله پرونده ای در این باره تشکیل شد و با طی روال قانونی در شعبه 101  دادگاه کیفری  2 مورد رسیدگی قرار گرفت. قاضی علی موحدی راد افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی در مراجع انتظامی و دادسرا، مشخص شد که متهم 55 ساله که هیچ سابقه محکومیت کیفری هم ندارد، با نشان دادن فیلم های مبتذل از طریق گوشی تلفن همراه به  دختران خردسال  و برخی رفتارهای غیراخلاقی، اقدام به آزار و اذیت و بهره کشی جنسی از طریق در اختیار گرفتن کودکان خردسال می کرد.​

محکومیت آموزگار بی اخلاق در خراسان جنوبی

مقام ارشد دستگاه قضایی استان خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده مذکور از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت دادگاه کیفری 2 بر اساس استنادات قانونی و با وجود انکارهای متهم در برخی از اتهامات وارد شده، وی را به دلیل در دسترس قرار دادن محتویات مستهجن برای اطفال و نوجوانان به تحمل 3 ماه حبس تعزیری، به اتهام آزار و اذیت به تحمل 2 سال زندان و درباره بهره کشی جنسی از طریق در اختیار قرار گرفتن اطفال به تحمل 5 سال زندان محکوم کرده است.

قاضی موحدی راد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر دادگاه متهم را از باب مجازات تکمیلی به 2 سال ممنوعیت اقامت در فردوس محکوم کرده است. مقام ارشد دستگاه قضا در خراسان جنوبی اضافه کرد: در عین حال و با اعتراض برخی شاکیان به حکم صادر شده از سوی دادگاه، این پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شده است و بررسی ها و تحقیقات قانونی همچنان ادامه دارد تا همه زوایا و ابعاد این ماجرای تاسف بار مورد بررسی های قضایی قرار گیرد.

برگزاری کلاس های تقویتی در پارکینگ منزل مسکونی

حجت الاسلام والمسلمین علی موحدی راد تاکید کرد: این متهم 29 سال سابقه فعالیت در  آموزش و پرورش  را داشته است اما برگزاری کلاس های تقویتی آن هم در پارکینگ منزل مسکونی هیچ ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد. با وجود این، دستگاه قضایی با این گونه جرایم به شدت برخورد می کند. وی در پایان به خانواده ها نیز توصیه کرد: حتما برای برگزاری کلاس های خصوصی و تقویتی به مکان های مورد اعتماد و تایید شده مراجعه کنند و قبل از هر چیز درباره مکان برگزاری یا فرد مربی تحقیق کنند تا خدای ناکرده چنین حوادثی برای دیگران تکرار نشود.

قاضی موحدی راد با تاکید بر این که فقط 7 نفر از خانواده ها شکایت کرده اند، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با جدیت این پرونده را پیگیری خواهد کرد و اجازه نمی دهد حقی تضییع شود.

منبع:رکنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار